logo | لوگو
جستجو
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
تاثیر عطر بر رفتار و احساسات
آنچه می خوانید

تاثیر عطر بر رفتار و احساسات

بگذارید قبل از اینکه درباره تاثیر عطر بر رفتار و احساسات صحبت کنیم با یک مثال ساده، اثبات کنیم که حس بویایی ما قوی ترین حس پنج گانه محسوب میشود. فرض کنید سال ها بعد، در یک رستوران قصد دارید که غذایی را میل کنید که آن را مادرتان به خوبی آشپزی می کرد. حس بویایی شما اوین حسی است که یادآور خاطرات شیرین شما از غذای لذیذ مادرتان است. فکر می کنم به خوبی متوجه تاثیر عطر بر روحیه و حال شما شدید.

در این مقاله کمی علمی تر به این موضوع می پردازیم و به موارد جالبی اشاره خواهیم کرد، پس همراه ما باشید.

تاثیر عطر در زندگی

تاثیرات عطر در زندگی انسان بسیار مشهود می باشد، به طوری که آمارها نشان از این دارد که با در معرض رایحه خوش قرار گرفتن 40 درصد بر روی خلق و خوی انسان تاثیر دارد. اول از هر چی بگوییم که لطفا و حتما از عطر و ادکلن استفاده کنید و سپس تاثیر شگرف آن را مشاهده خواهید. در زیر به تعدادی از اثرات عطر در زندگی اشاره خواهیم کرد.

  1. افزایش اعتماد بنفس: طبق تحقیقات و تجربیات، بوی خوش شما سبب جذب دیگران میشود و آرامش و احساس اعتماد بنفس را در وجود شما افزایش میدهد. حتما در مصاحبه ها و جلسات کاری از عطر و ادکلن استفاده کنید.
  2. خلق احساسات عاطفی: با استفاده از عطر های متفاوت از روایح و ترکیبات متفاوت می توانید، احساسات متفاوتی را از عشق تا غرور را خلق کنید و این حس را به دیگران نیز منتقل کنید.
  3. بهبود خاطرات: بوی عطر یادآور خاطرات شماست! زمانی که یک عطر خاص را می بویید، ممکن است که یه یاد خاطرات مربوطه بیفتید.
  4. تاثیر بر ارتباطات اجتماعی: همان طور که در مورد یک اشاره شد، بوی عطر می تواند بر ارتباطات اجتماعی شما موثر باشد و افرار را به شما جذب کند.
  5. تعبیر شخصیت: عطر ها می توانند شخصیت و زندگی شما را به خوبی توضیف کنند. شما اصولا به سراغ عطرهایی میروید که شخصیت شما مطابق با آن ها میباشد.

به شما مطالعه کدام عطرها بیشتر مناسب تیپ و شخصیت شما هستند؟ را پیشنهاد می کنیم.

تاثیر عطر در زندگی

تاثیر بوی عطر زنان بر مردان

تاثیر عطر بر رفتار و احساسات ما فقط مخصوص به خودمان نیست و ما نیز می توانیم از دیگران تاثیر بگریم. حتما برایتان جالب است که بدانید بوی عطر زنان به چه میزانی بر خلق و خوی مردان موثر است.

اثرات بوی عطر یک موضوع کیفی است و به صورت عددی نمی توان آن را سنجید ولی با توجه به تحقیقات معتبر در زیر به تعدادی از تاثیرات شگرف بوی عطر خانم ها بر آقایان اشاره می کنیم.

  1. جلب توجه: بی شک بوی عطر خوشایند رنان، آقایان را جذب خود میکند. البته که این جذب کنندگی برای همه یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.
  2. خلق احساسات متفاوت: بوی عطر می تواند حسیات مختلفی را در آقایان ایجاد کند. البته این احساسات برای همه یکسان نیست و می تواند حس عشق، شوق، آرامش، تعجب یا حتی نفرت نیز باشد!
  3. ارتباطات عاطفی: ارتباطات عاطفی مردان و زنان نیز با بوی عطر رابطه تنگاتنگی دارد و می تواند آن را بهبود یا حتی نابود کند.
  4. تاثیرات فیزیولوژیکی: برخی از تحقیقات حاکی از آن است که گاهاً بوی عطر زنان می تواند تحریک کننده جنسی و موثر بر رفتار عاطفی آقایان باشد.

 تاثیر بوی عطر زنان بر مردان

 

عطر چگونه بر خلق و خوی ما تاثیر می گذارد؟

تاثیر عطر بر رفتار و خلق و خوی انسان بارها مورد مطالعه علمی قرار گرفته است و مقالات متفاوتی منتشر شده است. پس این موضوع، یک موضوع پر اهمیت و مهم می باشد.

طبق تحقیقات انجام شده در سال 2013 در مجله chemical senses بوی عطر می تواند یادآور خاطرات کودکی ما باشد و آن ها را یهتر از قبل برای ما تداعی کند.

عطر ها محرک احساسات انسان هستند و با توجه به رایحه، شخصیت افراد و جنسیت آنها، احساسات متفاوتی در افراد خلق میشود.

تاثیر عطر بر استرس: یکی از مواردی که بسیار جالب هست، اشاره به بعضی از عطرها به عنوان تراپی و مکمل برای کاهش استرس است. گاهاً بعضی از روانشناسان عطرهایی را برای کنترل استرس و ایجاد حس آرامش پیشنهاد می کنند.

اگر به دنبال این عطر ها هستید، عطر شیرین مردانه و عطر شیرین زنانه را پیشنهاد میدهیم.

 

تاثیر عطر روی روحیه و حال و هوای شما

با توجه به اثبات علمی تاثیر عطر روی رویحه انسان، شرکت های بزرگ عطرسازی در تلاش اند که عطر هایی را بسازند که حس مثبت و انگیزه را منتقل می کند. تحقیقات نشان داده که رایحه عطر می تواند سبب خوشحالی، انگیزه، آرماش، خشم، نقرت، افسردگی و… شود. پس این بسیار مهم است که چه عطری را انتخاب می کنیم. در اینجا به تعدادی از عطر مردانه و عطر زنانه اشاره می کنیم که می توانند تاثیرات مثبتی بر روی روحیه شما داشته باشند.

تاثیر عطر بر خلق و انسان

مقالات مرتبط

مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات اخیر آمورینو استایل

با دوستانتون هم به اشتراک بزارید

اینستاگرام آمورینو استایل